top of page
About : About Me
IMG_1781_edited_edited.png

Jmenuji se Michaela Poslt Königová a jsem psycholožka se soukromou praxí se sídlem v Praze. 
Mými klienty jsou díky moderním technologiím klienti z celé České republiky i ze zahraničí a pokud nejste zrovna z Prahy, můžeme se domluvit na setkáních skrze platformy jako je ZOOM, MS Teams nebo FaceTime.

Kromě individuálního psychologického poradenství a psychoterapie pro dospělé se věnuji i workshopům na různá psychologicky orientovaná témata jako je psychohygiena, mentální odolnost, syndrom vyhoření atd. 
Díky své 10ti leté praxi v korporátním světě mohu nabídnout 
klientům porozumění jejich obtížím pracovního charakteru a propojit tak sezení s koučovacími metodami.

V návaznosti na bakalářské a magisterské vzdělání v jednooborové psychologii jsem frekventantkou dvou psychoterapeutických výcviků. Oba výcviky jsou akreditované Ministerstvem zdravotnictví a Evropskou asociací pro psychoterapii. Prvním je výcvik v Analytické psychologie (založená na principech Carla Gustava Junga) a druhá je Schematerapie (založená na principech kognitivně behaviorální terapie a teorie připoutání).

Jsem absolventkou řady dalších kurzů, jako např. Assessment/Development Center (kompletní diagnostický nástroj (2014), Baum Test (Zdeněk Altman, 2015), MBSR (Mindfulness-based stress reduction therapy, 2014), The Science of Well-Being

(Yale, 2020, online), Pozitivní psychologie – resilience (University of Pennsylvania, 2020, online).

Domnívám se, že ačkoli je můj přístup ovlivněný školami, které jsem studovala, mým hlavním cílem v psychoterapii  je pracovat s dospělými pomocí integrativního přístupu k terapii, tak abych jim pomohla s osobními obtížemi, osobním růstem, motivací, zvládáním stresu, komunikačními problémy, vztahovými problémy, úzkostmi, depresí nebo multikulturními problémy. Specializuji se také na kariérové poradenství, takže vám mohu pomoci s přípravou na pracovní pohovor, navigací na správnou profesní dráhu nebo překonáním stresu při nástupu do nového zaměstnání.  

 

Svůj volný čas věnuji rodině, zejména svým dvěma synům, manželovi, rodičům a přátelům. Ráda cestuji a věnuji se různým sportovním aktivitám.  

 

Hovořím plynně česky i anglicky a poskytuji poradenské služby v obou jazycích, ať už si vyberete příjemné prostředí mé terapeutovy na Praze 2 nebo online.

Psychologické poradenské služby jsou poskytovány prostřednictvím licence IC: 10752188 a vychází z etických zásad Evropské federace psychologických asociací (EFPA).

Pro více informací mě v případě potřeby kontaktujte. 

„Největším objevem mé generace je, že lidská bytost může změnit svůj život změnou postoje své mysli“

William James

MOJE KVALIFIKACE

Vzdělání a pracovní zkušenosti

Soukromá psychologická praxe

Psycholog
Poradce
Psychoterapeut

Psycholog

Poradenské centrum UNYP

Psycholog - stážista

Sanatorium Denní Horní Palata

Institut psychologie

Česká společnost pro analytickou psychologii 

Pětileté postgraduální studium psychoterapie (od roku 2020)

První Institut Schematerapie

Postgraduální certifikát v psychoterapii

SUNY ESC

Americký bakalář (4 roky), titul z klinické psychologie (BA, Bc.)

UNYP

Magisterský titul z jednooborové psychologie (Mgr.)

10 + let v businessu

Podniková ekonomika na ČVUT v Praze (Ing.)

 

Pracovní zkušenosti jako projektový manažer v oblasti poradenství / bankovnictví. Podrobný popis viz profil LinkedIn.

IMG_1765.HEIC
bottom of page